HAKKIMIZDA

Bir hayalin peşinde koşmak bizim yola çıkış hikâyemiz. Ülkemizdeki eğitim politika ve uygulamalarının çok sık değişmesi, iyi bir içerik ve eğitim yönetimi gerekliliğini ortaya çıkarıyordu. Araştırma sonucu tüm dünya ülkelerinde de eğitimin büyük bir sorun olduğunu tespit ettik. Bu sonuçların da hızlandırıcı etkisiyle hayallerini kurduğumuz eğitim yayıncılığı hayatına başladık.

gunay-yayinlari-hakkinda-1

Önceliğimiz değişen öğretim programlarından hareketle uzun süre kullanabileceğimiz içerikler geliştirmekti. Fakat tüm programlar birden değişince kendimizi büyük bir kitap dünyasının içinde bulduk. Bu büyük dünya içerisinde kendi dünyamızı nasıl kuracağımızı zorlu bir sürecin sonucunda planladık. Beş yıl sürecek üretim planını eğitimin uluslararası yönünü de hesaba katarak kurguladık. Kaliteli içeriğe ihtiyacın fazla olduğu alanlardan başlayarak içeriklerimizi üretmeye başladık. Hedefimiz dört yıl içerisinde ülkemiz çocuklarının yolculuklarını kolaylaştırırken dünyanın gelişmiş ülkelerine de eğitim içeriği ihraç edebilmektir.

Bir grup olarak çıktığımız yolda her an hikâyemizi yazmaya devam ediyoruz. Hedeflerimize ulaşmak için sosyal medyanın etkin gücünden faydalanmak ve dijital çağın gerisinde kalmamak için çalışmalar yaptık. Bu kapsamda eğitim içeriklerimizi, alanında çalışmalarıyla öne çıkmış eğitimcilerle oluşturuyoruz. Eğitimcilerimiz içeriklerini hazırlarken disiplinler arası uyumu ve uluslararası içerik ihtiyacını da dikkate alarak hareket ediyorlar.

gunay-yayinlari-hakkimizda-2
gunay-yayinlari-hakkimizda-3

Asıl gaye ve hedefimiz olan ülkemiz çocukları için hazırlanan içerik ve kitaplarımızda konuları güncel hayat kullanımlarıyla ve akıllarında kalacak etkinliklerle veriyoruz. Yolculuğumuz, ilkokulda “Etkinlikli Tüm Dersler Soru Bankaları”yla başlayıp ortaokulda “Zoom, Bumerang, Sosyalhane ve Matsh@bi” serileriyle zirveye ulaşıyor. TYT’de Tayfa marka ve serileriyle finalini yapıyor. Yaptığımız içeriklerin ülkemiz eğitim politikasına ve planlamasına yol gösterecek öncü güzellikler içermesini hedefliyoruz. Bu kapsamda iyi bir Arge çalışması da yürütüyoruz.

Gün&Ay Yayınları olarak kitaplarımızı dijitalleştirmek, öğretmen ve öğrencilerimizin kolay ulaşımını sağlamak için bir de dijital eğitim platformu hazırlıyoruz. Bu platformda ücretsiz sınavlardan ders anlatım videolarına kadar farklı birçok etkinlik kullanacağız.

color
https://www.gunayyayinlari.com/wp-content/themes/carbon/
https://www.gunayyayinlari.com/
#ff4500
style5
paged
Mesajlar yükleniyor ...
/home/gunayyay/public_html/
#
on
none
loading
#
Sort Gallery
on
yes
yes
off
Eposta adresinizi buraya giriniz
on
on

BASIN AÇIKLAMASI

Bugün, çeşitli basın organlarında ve sosyal medya platformlarında bir yayınımız içeriğinde bulunan Mahmut Tuncer görselinden dolayı çeşitli yersiz eleştirilere hedef olduğundan bu açıklamanın yapılmasına ihtiyaç duyulmuştur:

Yayınevimizde piyasa yardımcı kaynağı olarak çıkan kitabın bir bölümünün kapak sayfasında öğrencileri güdülemek ve ön yargı ile yaklaşılan bir konuda yüzlerini gülümsetebilmek amacıyla Mahmut Tuncer görseline (menajerinden izin alınarak) yer verilmiştir. Zorlandıkları bir konuda öğrencileri birazcık olsun gülümsetebilmek, konuya ilgi çekebilmek ve konuyu sempatik hâle getirebilmek hedeflenmiştir. Kaldı ki kullanılan içerik absürt bir karakter ya da küfür içeren bir karikatür değildir. Çünkü kitabın içeriği ve ilgili bölümleri eğitim camiasının ilgisini ve hoşnutluğunu ziyadesiyle çekmiştir. Ayrıca kitabımızın her bölümünün başında Türk ve dünya literatüründe yer edinmiş önemli kişilerin başarı ve azim ilişkisini vurgulayan özdeyişlerine de yer verilmiştir.

Şunu özellikle vurgulamak isteriz ki söz konusu yayın MEB kitabı değildir. Serbest piyasa ürünüdür. Kitapta yer alan bir öge bahane edilerek devlet kurumlarının rencide edilmeye çalışılması da ayrıca üzücüdür.

Kitabımızda yer alan bölüm kapaklarındaki görselleri de bilgi edinilmesi amacıyla kamuoyumuzla paylaşıyoruz.

Ayrıca kitabın içeriğini incelemek ve emin olmak için https://www.gunayyayinlari.com/urunlerimiz/bumerang-etkinlikli-turkce-8 linkinden kitabın ilk bölümlerine ulaşılabilir. Tamamı incelenmek istenirse http://www.gunayportal.com/ linkinden kitabın tamamına ulaşılabilir.

 

Kamuoyunu saygıyla duyurulur.

Günay Yayınları